Výlet do Niedzice

 • Ak sa Vám nechce cestovať príliš ďaleko, tak sa vyberte cestou von z obce k poľnohospodárskemu družstvu Veľká Franková, kde prejdete do Poľska, no do pôvodne slovenských obcí Kacwin a Niedzica. Málokto vie, že táto dedinka je rodnou obcou nášho národného umelca Michala Dočolomanského.

V tejto obci môžete navštíviť jeho rodný dom, kde je osadená aj pamätná tabuľa. V časti Zamek sa nachádza staručký hrad, ktorý sa týči nad priehradou, ktorá zadržiava a reguluje povodie rieky Dunajec. Na jej brehu hneď pod hradom je prístav lodí, kde môžete po priehrade absolvovať výletnú plavbu.

V letných mesiacoch, keď lúče slnka aj na severnom Slovensku vedia riadne hriať, môžete využiť pláž na celodenné kúpanie a opaľovanie.  Ak ste vyhladli, tak vyskúšajte pivovar Zadyma, ktorý je hneď vedľa priehrady. V jeho areáli sa nachádzajú miniatúrne zmenšeniny poľských a slovenských hradov, zámkov, kostolov ako aj centrum pre detskú zábavu (trampolíny, skákacie hrady, lanová dráha).

Náš tip:

Nakoľko nejde o vzdialenú obec , odporúčame sa vybrať na výlet na bicykloch. Tričko, kraťasy, do vaku uterák, deka, plavky a ide sa.V letných mesiacoch to v historickej časti Zamek fakt žije!