VITAJTE

V ČAROVNEJ PRÍRODE

Príďte k nám spomaliť

My vieme, že pevné putá sa vytvárajú práve na dovolenkách, kde zažijete spolu dobrodružstvá, uvaríte spoločne dobré jedlo alebo sa zahráte stolovú hru, kde padnú legendárne hlášky.
Deti tu prídu tiež na svoje. Magická príroda, ktorá ich čaká v našom kraji, je ďaleko za prahom mestského života či dennej rutiny.

 

Len obyčajný zber húb či lesného ovocia, je exkurzia po botanickej záhrade. A vidieť po zobudení za oknom ovečky? Áno u nás to je reálne.
Keď uložíte deti spať, sadnite si na terasu a počúvajte to ticho, ktoré máte ako na dlani, zdvihnite zrak a dívajte sa na neopísateľne krásnu nočnú oblohu posiatu hviezdami.

Čarovná príroda

Kde budete bývať?  

 

Kolíska pokoja sa nachádza v rázovitej obci Osturňa na slovensko-poľskom pohraničí, učupená v doline medzi tatranskými končiarmi a Pieninským národným parkom. Táto poloha z nej robí miesto s najčistejším vzduchom na Slovensku. Tajomné nezrozumiteľné nárečie, karpatské rituály aj pôdorys obce pripomína stonožku vyvalenú v úžľabine.

Idea dokonalého dňa

Stráviť čas podľa seba

Spoza okien uvidíte gazdovské lúky, polia, lesy, či pahorky miestnych kopcov. Osturňa je typická svojimi pôvodnými dreveničkami s malými oknami a modrou farbou v ryhách medzi trámami dreveníc, ktorá symbolizuje neďaleký Dunajec ako sa tvrdohlavo derie cez hory.  

Z nich spozorujete Belianske Tatry, ale aj Tri Koruny v Pieninách. Tiché a pokojné prostredie Vám zabezpečí oddych, ticho a pokoj na duši. Pozbierať huby do raňajkovej praženice, či lesné ovocie do ovsenej kaše môžete hneď za chatou.

Tipy na výlety

Poďte do prírody. Sú tam emócie. A na kráse emócií vždy záleží. 

Aj keď Kolíska pokoja leží medzi pahorkami, je ľahko dostupná zo všetkých smerov. Osturňa patrí medzi najdlhšie dediny na Slovensku, tiahne sa popri potoku takmer 10 kilometrov. Chata je situovaná hneď na začiatku dediny. Oceníte výbornú dostupnosť do goralskej obce Ždiar, známej vďaka skvelej lyžovačke a Chodníku v korunách stromov. Na skok to máte taktiež do ďalších krásnych miest – centra Vysokých Tatier, Červeného Kláštora, známeho splavom pltí po Dunajci, poľskej historickej dedinky Niedzece, turisticky známej Bialky Tatrzanskej, trhmi presláveného Noweho Targu, či svetoznámeho tatranského mesta Zakopané.

Aktívny oddych

 

Celý tento región ponúka turistické atrakcie rôzneho charakteru. Obdivovať môžete tatranské štíty a plesá, jaskyne, hrady, jazerá aj horské chaty. Pre aktívny odpočinok môžete navštíviť lyžiarske strediská, aquaparky, turistické chodníky, hrebeňové túry, splav rieky Dunajec na plti, či rafte. Na bicykli navštívite prepojené obce, rodné domy významných osobností. Ochutnáte tiež jedlá typické pre tento región.
Príďte nás navštíviť, aby ste spoznali tento krásny slovenský kraj.