Stará Ľubovňa, Hora Zvir, Hniezdne, Vyšné Ružbachy, Haligovce

 • Ak ste sa rozhodli pre vzdialenejší výlet, tak odporúčame výlet do 50 km vzdialenej Starej Ľubovne. Najväčšou atrakciou je návšteva miestneho hradu a skanzenu pod ním. Pri vstupe do Starej Ľubovne odporúčame obed na Salaši u Franka, ktorý je svojou kuchyňou preslávený po celom Slovensku. Pri salaši sa nachádza odbočka do obce Litmanová. Táto rusínska obec je pútnickym miestom, kde sa na hore Zvir zjavila Panna Mária.

Priamo na hore nájdete krásny areál, kde môžete načerpať silu, pomodliť sa, absolvovať svätú omšu a nabrať si vodu s prameňa. Pri ceste späť sa môžete zastaviť v obci Hniezdne. Pri vchode do tejto obce sa nachádza Nestville park, kde si môžete na exkurzií prezrieť výrobu destilátov a ochutnať aj výbornú čokoládu. Ak máte za sebou náročný deň, môžete si dopriať oddych v kúpeľných bazénoch kúpeľov Vyšné Ružbachy, ako aj v travertínovom kráteri, ktorý je súčasťou areálu.

Náš tip:

Ak sa Vám nechce cestovať a ste vyznávačom turistiky, tak za zmienku stoji túra v Haligovských skalách, ktorá začína v obci Haligovce. Je to obec, ktorá sa nachádza hneď vedľa obce Červený Kláštor.