Splav Dunajca

 • Byť v Zamagurí a nesplaviť Dunajec je doslova hriechom. Tradičná plavba na drevených pltiach hraničnou riekou Dunajec je najväčšou atrakciou Zamaguria. Už desaťročia fungujúci splav dreva do Baltského mora a neskôr splav turistov do obce Lesnica je lákadlom pre všetkých turistov. Desať kilometrovú plavbu kaňónom Pieninskeho národného parku môžete začať z obce Majere alebo z tradičnej pltnice, ktorá sa nachádza pred vstupom do obce Červený Kláštor.

V cieli, pri obci Lesnica, môžete turistickým hraničným prechodom pešo navštíviť poľské kúpeľné mesto Szcawnicza. Po návrate späť na slovenskú stranu odporúčame posedenie na Chate Pieniny za zvukom goralskej ľudovej hudby. Späť k svojmu autu sa dostanete pešou prechádzkou po turistickom chodníku, ktorý vedie súbežne okolo rieky Dunajec, alebo sa môžete z Chaty Pieniny nechať za poplatok odviesť autobusom k Vášmu autu.

My odporúčame požičanie horského bicykla (môžete oň požiadať už pri zakúpení lístkov pri splave na pltiach alebo priamo v požičovni  na Chate Pieniny v Lesnici), kde sa širokým upraveným turistickým chodníkom vedúcim srdcom Pieninského národného parku dostanete priamo ku Kartuziánskemu kláštoru v obci Červený Kláštor, ktorý je priamo v dedine.

Náš tip:

Ak ste už na plavbe plťou boli, tak či ste rodinka, alebo skupinka mladých ľudí odporúčame celú plavbu týmto skvostným kaňónom absolvovať na raftoch. Tie si môžete požičiať na pltnici v Červenom Kláštore ako aj priamo v dedine v požičovni raftov. Netreba sa báť, rieka Dunajec je pokojná rieka, kde výška hladiny v niektorých miestach nesiaha ani žabe po oči. Požičovne vám ochotne poskytnú skúseného vodáka, ktorý vás bude sprevádzať počas celého splavu.