Nowy Targ

 • 99% ľudí si pri spojení Nowy Targ vybaví trhovisko plné Slovákov. Doba sa mení a už to nie je to, čo bývalo kedysi. Kolóny na hraniciach, pasy vodičom podávané colníkovi čakajúc na pečiatku,autá zaparkované na lúkach, stánky učupené v blate, lacný turecký textil, kožené bundy a kožuchy poschovaváne kade tade a sedačka do obývačky na prívesnom vozíku.

Na hraniciach už nestojíme, tovar sa nekontroluje, stačí Vám občiansky preukaz, trhovisko je na novom mieste, má lepšie parkovisko, no atmosféra poľských predajcov zostala. A kto iný je lepším trhovníkom ako Poliak. Veď Poliak nepozná  slovíčka nemám, neviem ,nedá sa, neoplatí sa to. Má, natiahne, zoženie,dovezie, jednoducho zabezpečí.  K tomu možnosť zjednávať ceny a dobre sa najesť tradičných poľských oštiepkov, korbáčov, syrov či klobás. Trhy sa konajú vo štvrtok a v sobotu a odporúčame Vám prísť na ne čo najskôr (okolo 9.30).  Kto prvý príde, prvý berie.

Náš tip:

Ak máte trhoviska dosť, presunťe sa z Noweho Targu do vedľajšej dedinky Szaflare. Tu máte k dispozícii aquapark Goranczy potok, kde po náročnom nakupovaní výborne zrelaxujete.