Hrebeňovka Pieninským národným parkom

 • Ak ste splavili Dunajec, tak ste počuli legendy o Troch korunách alebo Sokolici. Čo tak ich ale prešliapať ? Príďte do Červeného Kláštora, v centre na veľkom parkovisku nechajte auto a turistickou lávkou, ktorá spája Slovensko a Poľsko prejdite k našim severným susedom. Hneď za týmto mostom odbočte vpravo a ste na značenom turistickom chodníku, ktorý vedie až na vrch Tri koruny, kde je nádherná vyhliadka na celý región.

Výstup zvládnete aj s menšími deťmi, úplne malé odporúčame umiestniť ockovi na chrbát, do nosiča. Každopádne odporúčame prinajmenšom pevné tenisky alebo základnú turistickú obuv. Z vrcholu môžete hrebeňom pokračovať k vrchu Sokolica a odtiaľ klesať k hladine rieky Dunajec, kde Vás pltníci kompou prevezú na chodník, ktorý je medzi  Szcawnicou a Lesnicou. Odtiaľ odporúčame navštíviť Chatu Pieniny a po dlhej túre sa výborne najesť.

Do Červeného Kláštora sa dostanete autobusom z Chaty Pieniny, alebo po turistickom chodníku popri rieke Dunajec, ktorý môžete zdolať peši alebo na požičanom horskom bicykli, ktorý vrátite v Červenom Kláštore. Pre menej náročných turistov odporúčame návrat z Troch korún po tom istom chodníku a v Červenom Kláštore ešte môžete navštíviť Kartuziánsky kláštor, kde pôsobil mních Cyprián. Áno, ten Cyprián, ktorý sa zo zdolaného vrchu Tri Koruny rozhodol pustiť na rogale.

Náš tip:

Ak sa nechcete po rieke Dunajec plaviť a zdolávať kopce Pieninského národného parku, tak si požičajte v Červenom Kláštore bicykle a môžete sa do Lesnice a späť do Červeného Kláštora previezť popri rieke Dunajec.