Výstup do korún stromov v Bachledovej doline – Chodník korunami stromov, Rozhľadňa Bachledka

 • Bachledova dolina je veľmi obľúbeným cieľom turistov, ktorí prichádzajú do regiónu Tatier a Zamaguria. Z našej chalúpky máte dve možnosti ako sa sem dostať. Buď pôjdete autom 20 km do obce Ždiar, kde na jej konci je odbočka do Bachledovej doliny, zaparkujete auto a necháte sa za poplatok kabínkovou lanovkou vyviesť až hore k chodníku, alebo sa z našej chalupy premiestnite len 6km do obce Malá Franková a po 1km dlhej zjazdovke si vyšliapete k tomuto turisticky obľúbenému cieľu.

Zlepšíte si kondičku a ušetríte peniažky za lanovku. Peší výstup je možné absolvovať aj po zjazdovke v Bachledovej doline. Po výstupe k Chodníku v korunách stromov môžete priamo na kopci využiť detské ihrisko, bobovú dráhu, štýlovú reštauráciu s výhľadom na končiare Belianskych Tatier ako aj vystúpiť na neďalekú drevenú rozhľadňu.

K vyhliadkovej veži sa dostanete jednoducho, stačí nasledovať modro značenú hrebeňovku Spišskej Magury, ale i po značených turistických chodníkoch z obcí Ždiar, Jezersko a Malá Franková alebo niektorým z lyžiarskych vlekov. Lokalitou vedú aj značené cyklotrasy.